रेडक्रस सोसाइटीको बाध्यात्मक विशेष महाधिवेशन सुरु नेपाल रेडक्रस सोसाईटीको केन्द्रीय सभाको विशेष महाधिवेशन सुरु भएको छ । दुई दिने महाधिवेशनको शनिबार ललितपुरको गोदावरीमा सोसाईटीका अध्यक्ष संजीव थापाले उद्घाटन गरेका हुन ।

महाधिवेशनमा केन्द्रीय कार्यसमितिका पदाधिकारी तथा सदस्यहरू, सात वटै प्रदेश तदर्थ समितिबाट एक/एक जना, सोसाइटीको ७४ जिल्ला शाखाबाट तीन÷तीन जना, तदर्थ समिति गठन भएका तीन जिल्लाबाट दुई/दुई गरी २८० जना प्रतिनिधि तथा पर्यवेक्षक सहभागी रहेको आयोजकले जानकारी दिएको छ ।

सोसाइटीले भूकम्प, बाढी, पहिरो, आगजनी लगायतका विपद्का बेला उद्धार, राहत आदिमा सहयोग गर्दै आएको छ । ग्रामीण, शहरी तथा विद्यालयहरूमा आधारित एकीकृत विपद्् व्यवस्थापन तथा जोखिम न्यूनीकरणसम्बन्धी कार्यक्रमहरूको विकास र विस्तार, नगद सहयोग, स्थानीय कोष सङ्कलन, द्रुत लेखाजोखा सर्वेक्षण तथा सञ्चारका क्षेत्रमा नयाँ प्रविधिको सुरूआत जस्ता कार्य गर्दै आएको छ ।

ताजा अपडेट